Iš kokių medžiagų gaminami dantų vainikėliai?

Dantų vainikėliai gali būti gaminami iš kelių skirtingų medžiagų. Dažniausiai naudojamos medžiagos yra:

  1. Metalo keramika: vainikėliai jie yra gaminami iš metalo ir keramikos mišinio. Tokie dantų vainikėliai yra stiprūs ir ilgaamžiai, tačiau gali būti matomi metalo spalvos tarpai tarp vainikėlio ir natūralių dantų.

  2. Keramika: jie yra gaminami tik iš keramikos. Tokie vainikėliai yra estetiškai patrauklesni, nes jie yra beveik tokios pat spalvos kaip natūralūs dantys, tačiau jie yra mažiau atsparūs nei metalo keraminiai vainikėliai.

  3. Cirkonio keramika: jie yra gaminami iš cirkonio oksido ir yra stiprūs, ilgaamžiai bei estetiškai patrauklūs, tačiau brangesni nei kitos medžiagos.

  4. Akrilas: vainikėliai gaminami iš akrilato polimerų, jie yra pigesni nei kitos medžiagos, tačiau  mažiau atsparūs ir dažnai reikia keisti po kelerių metų.

  5. Kompozitinė medžiaga: dantų vainikėliai yra gaminami iš kompozitinių medžiagų, kurios yra polimerai su stiklo ar keraminiais dalelėmis. Jie yra pigesni, tačiau mažiau atsparūs nei kitos medžiagos.

Kokios medžiagos bus naudojamos, priklauso nuo paciento poreikio, dantų būklės, finansinių galimybių ir gydytojo rekomendacijų.

Gydytojas odontologas Mindaugas Jakutis - dantų vainikėliai

REGISTRACIJA

Užsiregistruokite į asmeninę konsultaciją.
Įveskite Jūsų duomenis ir mes netrukus susisieksime.

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis šia svetaine. Spauskite „Patvirtinti“, jog perskaitėte ir sutinkate su mūsų slapukų politika.