Kolposkopija, ŽPV ir PAP tyrimai leidžia anksti diagnozuoti gimdos kaklelio ligas ir užkirsti kelią vėžio išplitimui. Nepaisant prieinamos prevencijos programos sergamumas gimdos kaklelio vėžiu Lietuvoje yra didelis. Pirminei gimdos kaklelio patologijos patikrai rekomenduojamas citologinis tyrimas (PAP testas) moterims iki 35 metų, ŽPV aukštos rizikos tipų nustatymas moterims virš 35 metų. Nustačius tam tikrus pakitimus, pritaikome tikslingiausią patologijos diagnostikos metodą ir parenkame gydymą.
Imunocitocheminio CINtecPLUS tyrimo tikslas – rasti gimdos kaklelio „sergančias epitelio ląsteles“. Jis atliekamas radus pakitimus citologinio tyrimo metu bei nustačius aukštos rizikos ŽPV. CINtecPlus padeda pacientei ir gydytojui apsispręsti dėl biopsijos skubumo ir būtinumo įtariant vėžinius ląstelių pakitimus.
Kolposkopija – tai procedūra, kurios metu specialiu didinamuoju prietaisu, panašiu į mikroskopą, apžiūrimas gimdos kaklelis, makštis ir vulva. Kolposkopas leidžia su dideliu priartinimu apžiūrėti galimas pakitimų vietas. Tyrimo metu, jei to reikalauja situacija, specialiu instrumentu paimamas gimdos kaklelio audinio mėginys – biopsija. Gautas mėginys siunčiamas histologiniam ištyrimui. Pagal histologijos rezultatus sudaromas tolimesnis stebėjimo ar gydymo planas.
GYDYMO EIGA:
- Apžiūros metu, įprastomis ginekologinėmis priemonėmis, atveriamas gimdos kaklelis.
- Gimdos kaklelis nuplaunamas specialiu tirpalu, kuris padeda pamatyti pakitusias vietas.
- Kolposkopu apžiūrimos pakitimų vietos.
- Jei reikia, atliekama biopsija.
Procedūra trunka 5-10 minučių.
KAIP PASIRUOŠTI KOLPOSKOPIJAI?
Atvykite ne mėnesiniu metu arba jų pabaigoje, kai kraujavimas yra nedidelis. Dieną prieš vizitą neturėkite lytinių santykių.
PROFESIONALIOS PASLAUGOS
„Sveikata Jums“ dirba patyrę ir daugiametę patirtį sukaupę akušeriai – ginekologai, kurie pasirūpins jūsų būklės diagnostika ir efektyviu gydymu.