Bedančio žandikaulio atkūrimas

Visos odontologijos paslaugos po vienu stogu. Nuo tikslios diagnostikos iki sudėtingų burnos chirurgijos operacijų. Itin preciziškas dantų atkūrimas praradus dantis.

Dantų netekimas lemia ne tik estetinius nepatogumus bei apriboja pilnavertį gyvenimą ir mitybą, bet kartu gali lemti ir stiprius psichologinius išgyvenimus. „Sveikata Jums“ gali padėti žmonėms, kurie prarado visus ar daugumą dantų apatiniame arba viršutiniame žandikaulyje. Bedančio žandikaulio atkūrimas keliais būdais: išimami, neišimami bei fiksuoti protezai.

Kokie privalumai ir trūkumai pasirinkus išimamuosius protezus?

Esminis išimamų protezų skirtumas nuo fiksuotų protezų yra tai, jog jais reikia nuolat rūpintis. Kasdien juos išsitraukti ir išvalyti. Taip pat ženkliai skiriasi jų funkcionalumas ir stabilumas.

Kaip išimamų protezų privalumą galime įvardinti jų kainą, nes šiai sistemai naudojami 2 implantai, ant kurių tvirtinamas protezas su 10 dantų.

Tačiau jūs taip pa turėtumėte žinoti, jog su išimamais protezais:

 • nerekomenduojama valgyti kieto maisto,
 • būtina išsiimti ir valyti kiekvieną dieną,
 • apnašos kaupiasi po protezo plokštele,
 • protezai gali keisti spalvą ir formą,
 • gali judėti, kai kalbate ar valgote,
 • gali skilti bei lūžti,
 • kartais jaučiamas protezo poskonis, kuris suteikia nemalonius pojūčius na, ir galiausiai tai visgi sukelia svetimkūnio jausmą burnoje.

Išimami protezai dažniausiai yra gaminami iš plastiko.

Kokie privalumai ir trūkumai pasirinkus neišimamuosius, nuolatinius protezus?

Neišimami, ilgalaikiai protezai leidžia pasijusti tarsi su nuosavais dantimis. Ši bedančio žandikaulio atkūrimo sistema pasižymi 4 ar 6 implantų įsriegimu, ant kurių yra tvirtinami 10 ar 12 dantų protezai. Procedūrai naudojami „OSSTEM“, „Bredent” ir „Straumann” implantai, kurių prigijimas – 99%.

Neišimami protezai dažniausiai yra priimtinesnis pasirinkimas, nes toks dantų atkūrimas labiau primena nuosavų dantų funkcionalumus. Ilgalaikiai protezai pasižymi šiais privalumais: galima valgyti kietą maistą, įprastas valymas, apnašos nesikaupia po plokštele, bet yra lengvai nuvalomos įprastos dantų higienos metu, nekeičia formos, spalvos ir yra stabilūs bei nėra šalutinių skonio pojūčių. Protezai yra gaminami iš tvirtos cirkonio keramikos.

Toks protezavimo metodas turi vos kelis trūkumus. Retais atvejais gali nuskilti protezuoto danties kraštas. Taip pat, tai yra brangesnis bedančio žandikaulio atkūrimo metodas.

Kokios pasekmės laukia netekus ir neatkūrus dantų?

Praradus viršutinio ar apatinio žandikaulio dantis ir jų neatkuriant, gali tekti susidurti su įvairiomis pasekmėmis, tokiomis kaip:

 • Tinkamai nesukramtytas maistas kelia virškinimo negalavimus,
 • Tirpstantis žandikaulio kaulas keičia dantenų sandarą, atsiveria dantų kakleliai, patys dantys tampa jautrūs,
 • Vyksta vizualūs veido pokyčiai. Jis gali suglebti, įdubti bei atrodyti senesnis.

Bedančio žandikaulio atkūrimas leidžia klientams grąžinti norą šypsotis, pasitikėti savimi, įprastai maitintis ir toliau džiaugtis gyvenimu.

Gydymo eiga

Dantų implantacija susideda iš skirtingų etapų:

 1. Konsultacija ir gydymo plano sudarymas.
 2. I chirurginis etapas. Pasiruošiama implantų įsriegimui, jei reikia, pašalinami dantys ir jų šaknys ar atliekama kaulo augmentacija. Įsriegiami implantai.
 3. II chirurginis etapas. Atliekama apžiūra, pašalinami siūlai ir, jei pageidaujama, uždedamas laikinas protezas, kuris atkuria estetinį vaizdą.
 4. Dantenų formavimas. Dantenų linijos, aplink implantą, formavimas.
 5. I protezavimo etapas. Vizito metu padaromas dantų lanko antspaudas, kurio pagrindu dantų technikai suformuoja individualų ilgalaikį protezą, kuris atitinka sakandį ir dantų spalvą.
 6. II protezavimo etapas. Nuolatinio protezo tvirtinimas prie sugijusių implantų.

Garantija implantams

Atlikdami dantų implantaciją „Sveikata Jums“ klinikoje, „OSSTEM“, “Bredent” ir „Straumann” produkcijai suteikiame implantų gamintojo garantiją.

 Garantija protezui

Individualiai suformuotam ir pritaikytam dantų protezui „Sveikata Jums“ klinikoje taikoma 12 mėnesių garantija.

Profesionalios paslaugos

Dantų atkūrimo procedūra atliks patyrę „Sveikata Jums“ gydytojai, kurie turi sukaupę ilgametę patirtį.

Po implantacijos procedūros patariame laikytis šių rekomendacijų:

 • Po operacijos 2 dienas šaldykite skruostą ledu
 • 3 dienas po operacijos venkite pernelyg didelio fizinio krūvio, streso, nesilankykite pirtyse bei soliariumuose
 • 2–3 dienas po operacijos venkite liesti operuotą vietą valydami dantis, burną skalaukite specialiu tirpalu
 • Draudžiama rūkyti ir vartoti alkoholį 2 savaites po operacijos
 • Kramtykite maistą priešinga burnos puse, venkite itin karšto maisto
 • Po kaulo augmentacijos į sinusą negalima pūsti nosies ir stipriai spjauti
 • Nors tai būna itin retai, tačiau, jei suimplantuota vieta šiek tiek kraujuoja, pabandykite sukąsti tvarsčio gabalėlį. Jei kraujavimas nesustojo, kreipkitės į Jus implantavusį gydytoją, jis stabilizuos šią situaciją
 • Pirmomis dienomis po implantacijos operuota vieta gali šiek tiek patinti. Patinusią vietą reiktų pašaldyti priglaudus ledo prie skruosto. Jei praėjus 2–3 dienoms patinimas neatslūgsta, reiktų kreiptis į Jūsų gydytoją

Paslaugą atliekantys gydytojai

verta žinoti

REGISTRACIJA

Užsiregistruokite į asmeninę konsultaciją.
Įveskite Jūsų duomenis ir mes netrukus susisieksime.

Įsipareigokite 2 kartus metuose lankytis profesionaliai burnos higienai ir jau po pirmojo vizito gaukite 10 % nuolaidą kitoms burnos higienos procedūroms. Rūpintis burnos sveikata apsimoka. Registruokitės dabar

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis šia svetaine. Spauskite „Patvirtinti“, jog perskaitėte ir sutinkate su mūsų slapukų politika.